Prečo sa oplatí zatepľovať?

Zateplenie domu je investícia, nad ktorou treba uvažovať. Jedná sa totiž o nemalú investíciu a preto mnohí ľudia uvažujú o tom, či sa náklady vrátia. Ak uvažujete podobne, predstavíme Vám výhody zatepľovania nehnuteľností.

Úspora energií

Jedným zo zásadných dôvodov, prečo sa budovy zatepľujú, je úspora nákladov na vykurovanie. Výberom vhodného izolačného materiálu, vďaka dobre odvedenej práci a správnej hrúbke izolantu, je možné ušetriť naozaj nemalé peniaze. Mesačne dokonca aj polovicu nákladov za energie! Samozrejme, zateplenie budovy je potrebné urobiť kvalitne a zvoliť správnu hrúbku izolačného materiálu. Platí, že čím je hrubší, tým je úspora vyššia a návratnosť investície rýchlejšia. O hrúbke a type izolačného materiálu by mal rozhodnúť niekto, kto tomu skutočne rozumie – najvhodnejšie projektant, prípadne stavebný odborník.

Zlepšenie vzhľadu nehnuteľnosti

Určite sa oplatí zatepľovať aj staršie domy. Aj keď majú možno hrubšie steny. Dnešné domy sú postavené z iných materiálov, ako sa stavalo kedysi. To znamená, že pri starej nehnuteľnosti môže unikať teplo aj napriek tomu, že múry majú hrúbku napríklad až 50 centimetrov. Okrem toho, u starých nehnuteľností zateplenie zlepšuje aj ich vzhľad.

Zvýšenie hodnoty nehnuteľnosti

Keďže ceny energií neustále stúpajú, zateplenie sa určite oplatí. A to aj v prípade, že by ste sa svoju nehnuteľnosť raz rozhodli predať. Záujemcovia o kúpu nehnuteľnosti totiž prihliadajú aj na to, či je ich potenciálny dom zateplený alebo nie.

Príjemne v zime, aj v lete!

Výhoda zateplenia spočíva nielen v tom, že ušetríte za teplo. Zateplená nehnuteľnosť udržiava príjemnú klímu aj v lete, v čase horúčav. Zabraňuje prenikaniu horúčavy dovnútra a tak Vám v lete bude v dome príjemne chladno. To znamená, že izolácia v zime nepustí teplo von a v lete zas dnu.

Okrem toho, zatepľovať sa v súčasnosti oplatí. Záujemcovia majú možnosť získať štátnu dotáciu až do výšky 6500 Eur, ktorá by mala byť k dispozícii už v tomto roku.

 

FOTO:  © artush / Dollar Photo Club

Pridaj komentár